پروژه بازاریابی ورزشی، رفتار مصرف کننده و بازارهای ورزشی

پروژه بازاریابی ورزشی، رفتار مصرف کننده و بازارهای ورزشی پروژه بازاریابی ورزشی، رفتار مصرف کننده و بازارهای ورزشی

دسته : -پاورپوینت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 1697 KB

تعداد صفحات : 31

بازدیدها : 208

برچسبها : دانلود پاورپوینت

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت بررسی بازاریابی ورزشی، رفتار مصرف کننده و شناخت بازارهای ورزشی قابل ویرایش همراه با منابع

پروژه دانلودی بررسی بازاریابی ورزشی، رفتار مصرف کننده و شناخت بازارهای ورزشی در فرمت پاورپوینت قابل ویرایش همراه با منابع

بازاریابی ورزشی در برگیرنده تمام فعالیت هایی است که برای ارضای نیازها و خواسته های فرایند مبادله، طراحی شده اند. علم بازاریابی ورزشی، همانند خود بازاریابی از علوم دیگری چون علم اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی ارتباطات و حقوق مدد می جوید.

باید بین بازاریابی ورزشی و بازاریابی از طریق ورزش تمایز قائل شد. بازاریابی ورزشی، هنگامی روی می دهد که سازمانی ورزشی در صدد ترویج محصولات و خدماتش باشد.

اما بازاریابی از طریق ورزش، زمانی است که سازمانی غیر ورزش از ورزشی، در صدد بهره گیری از ورزش، به عنوان ابزار فروش محصولاتش باشد.

ورزش به عنوان صنعت، امروزه مفهومی آشنا در کشورهای پیشرفته صنعتی به شمار می رود، رابرت میرز مدیر شرکت ریباک (Reebok) می گوید: ما چندین سال است به این باور رسیده ایم که امروزه بازار در اختیار انواع ورزش ها، مد و موسیقی است. در آمریکا صنعت ورزش، یازدهمین گروه صنعتی بزرگ را تشکیل می دهد و مردم سالانه 213 تا 350 بیلیون دلار، صرف خرید کالاها و خدمات ورزشی می کنند رشد صنعت ورزش با شاخص هایی چون تعداد شرکت کنندگان، پوشش رسانه ای، میزان اشتغال، بازارهای بین المللی و... اندازه گیری می شود.

روشهای تقسیم بازار ورزشی

تقسیم بندی بر اساس عوامل جغرافیایی

در این تقسیم بندی، مخاطبین و بازارهای ورزشی به واحدهای مختلف جغرافیایی مانند، کشورها، مناطق، شهرها و ... تقسیم می شوند.

تقسیم بندی بر اساس عوامل جمعیت شناختی

در این تقسیم بندی، بازاریابان ورزشی بازار را بر اساس عوامل جمعیتی مانند سن، جنسیت و ... تقسیم می کنند.

از این روش، بیش از روشهای دیگر در تقسیم مشتریان و بازارهای ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا خواسته ها، ترجیحات و میزان استفاده از محصولات و خدمات ورزشی با متغیر جمعیت شناسی ارتباط نزدیک دارد و دیگر اینکه این متغیرها را ساده تر می توان اندازه گیری کرد ...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید