تحقیق تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تحقیق تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 29 KB

تعداد صفحات : 3500

بازدیدها : 334

برچسبها : پیشرفت تحصیلی کلاس بندی تحقیق

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

تحقیق تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

دانلود مقاله تحقیقاتی تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

در این تحقیق ما در پی پاسخ این سوال هستیم که کلاس بندی بهینه چیست و چه تاثیری در ارتقا و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی دارد.

دبستان خانه شاگرد و معلم و محلی است که بنای زندگی اطفال در آن پی ریزی می شود و یادگارهای گوناگون از دوره پرشور و هیجان طفولیت در خاطره ها به جای می گذارد. در همین خانه بزرگ است که مغز کوچک اطفال شکل اجتماعی می گیرد و به آهنگ با انضباط زندگی آشنا می شود.

اگر دبستان را به ساده ترین صورت آن در آوریم، واحد کوچکی از آن باقی می ماند که کلاس درس نامیده می شود. آنجا نیز قاعدتا عده ای طفل خرد سال با شخصی به نام معلم گرد هم نشسته اند و مقدمات کتاب زندگی را ورق می زنند، طبقه بندی شاگردان در دبستانهای معمولی از مهمترین وظایف مدیر دبستان است.

در طبقه بندی باید به رشد جسمی و قدرت فکری و عقلی و رشد ذهنی و اجتماعی و سازگاری روحی و اخلاقی کودکان توجه شود، تا اطفال که بهتر می توانند با یکدیگر کار کنند در یک اتاق قرار گیرند و بین آنان اختلافاتی که به ناسازگاریها منجر می شود بوجود نیاید.

حال باید دید که :

اگر کلاس بندی صرفا بر مبنای تراز علمی صورت گیرد و معدل کل دانش آموزان در سال قبل ملاک باشد، آیا این کلاس بندی ایده آل است؟

اگر کلاس بندی صرفا بر مبنای تراز اخلاقی صورت گیرد و چگونگی رفتار دانش آموزان با دیگران و سازگاری وی با محیط مدرسه و کلاس مد نظر باشد، و دانش آموزانی که برای مدرسه ایجاد مشکل می کنند، در کلاسهای هم پایه به نسبت تساوی تقسیم شوند، آیا چنین کلاس بندی می تواند مناسب باشد؟

اگر در کلاس بندی، فقط شرایط سنی دانش آموزان در نظر گرفته شود، آیا این کلاتس بندی بهینه است؟

و یا اگر در کلاس بندی و تقسیم دانش آموزان بین کلاسها، صرفا به میزان تحصیلات والدین دانش آموز توجه شود، آیا چنین کلاس بندی می تواند موفق باشد و موجب هم تراز بودن کلاسها شود و رضایت معلمین همپایه را به دنبال داشته باشد.

برای رسیدن به این پاسخ، در تهران به مناطق مختلف آموزش و پرورش رفته و از نزدیک با نحوه کلاس بندی مدارس آشنا شدیم، که متعاقبا به ذکر آنها خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب تحقیق

مقدمه

فصل اول

تاریخچه تشکیل مدارس در ایران

تاریخچه کلاس بندی در ایران

مساله تحقیق

اهمیت و ضرورت تحقیق

فرضیه (های) تحقیق

تعریف عملیاتی اصطلاحات تحقیق

طرح تحقیق

فصل دوم

پیشینه تحقیق

فصل سوم

روش تحقیق

جامعه آماری

نمونه آماری

حجم نمونه و روش نمونه گیری

ابزارهای تحقیق

روش تجزیه و تحلیل

منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید